Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

« Powrót
Dożynki Gminy Siekierczyn 2018 19 września 2018 13:24

  Dnia 19 sierpnia 2018, na zaproszenie Wójta Gminy Siekierczyn, Nasze Koło Łowieckie wzieło udział w gminnych dożynkach.

 

  Koło reprezentował Prezes Hubert Sadowski wraz z Pocztem Sztandarowym Koła. Dodatkowo podczas oficjalnych obchodów Nasze Koło wystawiło Swój Nowy Namiot wystawienniczy, w którym prezentowane były trofea łowieckie oraz prasa i literatura fachowa w zakresie łowiectwa.

 

  Nie Zabrakło także tradycyjnego poczęstunku w formie wyrobów z dziczyzny przygotowanych prze Kolegę Dariusza oraz Swojskiego Chleba. Całą prezentacje przygotowali i poprowadzili nasi młodzi koledzy Igor i Adam, któym bardzo dizekuję za zaangażowanie.

    Nasz poczet Sztandarowy wraz z myśliwym, kótrzy w zaskakującej ilości przybyli na Dożynki, na zaproszenie Wójta uczestniczył w korowodzie dozynkowym. 

Na nasze zaproszenie na scenie głównej wystąpił także zespół sygnalistów kol. Kazimierza z zaprzyjaźnionego KŁ Głuszec w Jeleniej Górze, który popisał się pięknym koncertem musyki i sygnałów myśłiwskich.

 

  To kolejny raz kiedy uczestniczymy w takich gminnych uroczystościach. To dowodzi naszej dobrej współpracy z gmina jako jednostką organizacyjna ale także z rolnikami indywidualnymi na których uprawach dzierżawimy nasze obwody łowieckie.

 

  Cieszył fakt bardzo dużego zainteresowania naszym stoiskiem, nie tylko ze względów kulinarnych, lecz także była to znakomita szansa na wymiane informacji na temat naszych działań dotyczących ochrony upraw, zmiany w Prawie Łowieckim itp.

Juz czekamy na kolejne zaproszenie w przyszłym roku.

HS 

EKEPZapisz się na polowanie EKEP - kliknij tutaj żeby zapisać się na polowanie w elektronicznej książce ewidencji polowań