Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

« Powrót
Dyżury na zasiewach kukurydzy 14 kwietnia 2019 19:26

Koledzy,

W związku z rozpoczynającymi się zasiewami kukurydzy w obwodach 174 i 177 rozpoczynamy dyżury na w/w uprawach.

W tym roku kalendarz dyżurów prowadzi pełniący obowiązki Łowczego koła Kol. Tomasz Adamczuk.

 

W tej chwili dyzury odbywaja sie w obw 174, rew 6 i 8 oraz w obw 177 rew 20, w najbliższych dniach po potwierdzeniu kolejnych zasiewów dojda następne miejsca. 

 

Przypominam wszystkim, że dyżury tworzone sa alfabetycznie wg rewirów, jesli komuś nie pasuje termin, zgodnie z Uchwała Walnego Zgromadzenia ma OBOWIĄZEK znalezienia sobie zastępstwa wśród Kolegów.

 

W tym roku nie będzie dużo miejsc do pilnowania więc postaramy się aby dyżury nie były mocno uciązliwe i częste.

 

Nalezy pamiętać, że po zejściu z dyżuru należy rozwiesić sznury , dostepne u łowczego.

 

Pamiętajmy, że praca w postaci dyżurów- ochrony zasiewów kukurydzy u naszych kolegów rolników ma ogromne znaczenie dla redukcji/ograniczenia szkód łowieckich  a co za tym idzie zwięszenia plonów czego życzymy Naszym Rolnikom.

 

Kalendarz dyżurów dostępny na naszej stronie www oraz każdorazowo po aktualizacji publikownay jest na facebooku oraz na grupie whatsup.

 

Dziekuje wszystkim Kolegom za super zaangażowanie, a jak pokazują pierwsze dyżury gratuluje także pozyskania dzików podczas dyżurów. Uważajmy jednak na lochy, które juz wyprowadzaja młode na pola!!!

 

Darz Bór

Hubert Sadowski

EKEPZapisz się na polowanie EKEP - kliknij tutaj żeby zapisać się na polowanie w elektronicznej książce ewidencji polowań