Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

« Powrót
Medal Świętego Huberta dla Członka Naszego Koła 06 lipca 2018 22:13

Witam,

 

  Miło mi poinformować że Kapituła Odznaczeń Łowieckich przy Naczelnej Radzie łowieckiej na posiedzeniu dnia 23. marca 2018 przyznała Medal Świętego Huberta

Koledze Zbigniewowi Bibrowi, Członkowi Naszego Koła, Honorowemu Prezesowi Naszego Koła.

 

  Medal Świętego Huberta ustanowiony został uchwałą Naczelnej Rady Łowieckiej PZŁ w dniu 16 grudnia 1992 roku. Medal nadawany jest za szczególne osiągnięcia w zakresie propagowania kultury i sztuki łowieckiej, a w szczególności za: prace naukowe, dorobek literacki i publicystyczny oraz osiągnięcia w sztuce o tematyce łowieckiej, osiągnięcia szkoleniowe, popularyzację wiedzy, tradycji i kultury łowieckiej.

 

  Medal św. Huberta wykonany jest w kształcie owalu ze srebra lub srebrzonego tombaku o wymiarach 31,5 x 37 mm. Na stronie głównej klęcząca postać myśliwego z gołą głową, zbrojnego w łuk. Przed nim na tle lasu stojący jeleń z krzyżem św. Huberta w wieńcu, obok myśliwego pies. Na stronie odwrotnej na otoku wieniec z liści dębu i świerku. W wieńcu napisy i numer kolejny odznaczenia (Polski Związek Łowiecki) 1993 r.


  Medal św. Huberta noszony jest na przywieszce o wymiarach 35 x 13 mm. Na przywieszce rysunek gałązki dębu. Medal przypinany jest agrafką umieszczoną na przywieszce.

 

Serdecznie gratulujemy kol. Zbyszkowi!Niech Ci Bór Darzy!

HS

EKEPZapisz się na polowanie EKEP - kliknij tutaj żeby zapisać się na polowanie w elektronicznej książce ewidencji polowań