Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

« Powrót
Msza Św. Hubertowska 2017 06 listopada 2017 09:00

  W dniu Naszego święta 3. listopada w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba odbyła się tradycyjna Msza Święta w intencji całej braci myśliwskiej i naszych rodzin.

   Msza była wspólnym przedsięwzięciem dwóch Kół Łowieckich, Naszego oraz zaprzyjażnionego Koła łowieckiego 'Głuszec' z Jeleniej Góry z którym graniczymy w obwodzie 177.

  Mszę celebrował nasz kolega, członek naszego Koła ks. Jarosław Nowak wraz z ks. Mieczysławem Jackowiakiem, proboszczem tamtejszej parafii.

   Podczas mszy homilię wygłosił ks. Jarosław, w której w trafnie nawiązywał do tradycji polkiego łowiectwa, do jego korzeni oraz przyszłości.  

  

  

 Na zakończenie Mszy, zgodnie z Uchwałą Walnego Zgromadzenia Naszego Koła, Honorowym Kordelasem KŁ 'Cyranka' został uhonorowany kol. Tadeusz Sztaba. Dekoracji dokonał Sekretarz Koła Janusz Włosek w asyście nestora łowiectwa w Naszym Kole, myśliwego z 50-letnim stażem kol. Wiesława Uczciwka.

 

  Cała uroczystość przeprowadzona przy współudziale obu pocztów sztandarowych miała tradycyjny, stonowany charakter.

   Po mszy uczestnicy, goście oraz parafianie udali sie przed kościół gdzie podczas rozmów o łowiectwie i jego przyszłości mogli zasmakowac kilku specjałów kuchni myśliwskiej ze wspólnie przygotowanego 'paśnika'

 

   Serdecznie dziękuję wszystkim kolegom z KŁ 'Cyranka' i KŁ 'Głuszec' za angażowanym w przygotowania do tej uroczystosci.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

 HS

EKEPZapisz się na polowanie EKEP - kliknij tutaj żeby zapisać się na polowanie w elektronicznej książce ewidencji polowań