Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

« Powrót
Rodzinny piknik myśliwski Naszego Koła 07 września 2018 11:26

Czas na piknik!

W przedostatnią niedzielę  sierpnia na terenie siedziby Naszego Koła, przy Domku w Zarębie, odbył sie Rodzinny Piknik Myśliwski.

W pikniku uczestniczyli mysliwi z całymi rodzinami. Frekwencja zaskoczyła nNasze najśmielsze oczekiwania...Było nas ponad 100 osób dorosłych oraz blisko 30cioro dzieci.

 

Organizacyjnie nie zawiedliśmy. Stoły na świeżym powietrzu przygotowane były z należytą starannością, przykryte białymi obrusami juz od rana czekały na Naszych gości. 

 

  Piknik otworzył prezes Koła Hubert Sadowski... po krókim powitaniu rozległ się głos sygnałówki..Dzik na rozkładzie... i w trakcie sygnału wniesiony został przygotowany przez kol. Darka, pieczony dzik z kaszą.

Rozpoczęła się biesiada!

 

  Podczas biesiady opórcz pieczeni z dzika serwowane były dania z grilla, swojski chleb...a do chleba smelec z dzika przygotowany przez kol Zdzisława i Wieśka oraz ogórki małosolne. Nie zabrakło także słodkości, nasze kochane żony staneły na wysokości zadania i przygotowały wyśmienite ciasta.

 

  Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, stoły uginały sie od jedzenia. Było też czym popić... Jarek serwował zimny, złocisty napój gazowany, a i na stołach pojawiły się różne domowe 'specyjały'. 

  

Jesli chodzi o atrakcje to w przerwach w jedzeniu i piciu mieliśmy przygotowaną:

  • strzelnice wiatrówkową , gdzie można było się zmierzyc ze strzelaniem do dzika
  • była strzelnica ASG przygotowana przez kolegów z Izerskiej Grupy ASG,
  • pokaz muzyki myśliwskiej w wykonaniu grupy kol. Kazimierza z zaprzyjaźnionego KŁ Głuszec
  • wreszcie dla dzieci Myśliwskie Koło Fortuny. W tej zabawie uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. abawę prowadziła na Nasze zaproszenie Diana z KŁ Głuszec, kol. Anastazja z Igorem. Dla zwycięzców mieliśmy jak zwykle ciekawe upominki.

  Piknik trwał od południa do późnych godzin wieczornych przy grzejącym słońcu i w rytmie muzyki biesiadnej...nie zabrakło tu także niezawodnych tancerzy.

 

  Mamy nadzieje, że tak miło i pozytywnie odebrany piknik zostanie na długo w pamięci i juz za rok popwtózymy go...Juz serdecznie zapraszamy.

 

  Kończąc...WIelkie podziękowania należą się wszystkim, któzy uczestniczyli w zorganizowaniu całej imprezy. Cieszy fakt, że Nasza Młodzież mocno angażuje sie w takie przedsięwzięcia! Brawa i podziekowania dla wszystkich.

 

WIęcej zdjęć w galerii...zapraszamy

 

 

 

 

 

 

EKEPZapisz się na polowanie EKEP - kliknij tutaj żeby zapisać się na polowanie w elektronicznej książce ewidencji polowań