Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

Koło Łowieckie 'Cyranka' - Lubań

« Powrót
V Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ Okręgu Jeleniogórskiego 19 września 2018 14:38

Dnia 4 września 2018 w Radomierzu pod Jelenia Górą odbył się V Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ Okręgu Jeleniogórskiego. Głównymi celami  zjazdu były:

  • przyjęcie sprawozdania z działalności Okręgowej Rady łowieckiej  w J. Górze w skróconej kadencji 2015-2018.
  • wybór Delegatów na XXIV Krajowy Zjazd Delegatów PZŁ w Warszawie
  • wybór przedstawiciela Okręgu Jeleniogórskiego do Naczelnej Rady Łowieckiej.

  Zjazd otworzył Łowczy Okręgowy PZŁ w Jeleniej Górze Kol. Wiktor Marconi, który po powitaniu przypomniał wszyztkim skład Nowego Zarządu Okręgowego PZŁ oraz fakt iż z tamtym dniem ddziałalnośc zakończyły Okręgowa Rada Łowiecka oraz wszystkie powołane przez nia organy i komisje.

 

  Przewodzniczącym Zjazdu został kol. Stanisław Gmyrek, któy rozpoczął od uznania prawomocności obrad.

  W kolejnym wystąpieniu głos zabrał kol. Ludwik Hryciew, któy podsumował działalność Okręgowej Rady Łowieckiej i poprosił o przyjęcie sprawozdania.Podczas głosowania sprawozadanie zostało przyjęte większością głosów.

 

  Kolejne punkty obejmowały wybór Dlegatów i Członka Naczelnej Rady Łowieckiej.

Zgodnie z Zasadami wybranych zostało pięciu delegatów z Okręgu Jeleniogórskiego i z nich wyłoniono Członka Naczelnej Rady Łowieckiej.

 

  Miło nam poinformować, że jednym z Delegatów Okręgu Jeleniogórskiego na XXIV Zjazd Krajowy PZŁ  został Delegat Naszego Koła, prezes Koła Hubert Sadowski uzyskując trzeci najwyższy wynik spośród 8 zgłoszonych kandydatów.

  Został on zgłoszony do wyborów przez Prezesa KŁ „Knieja” w Zgorzelcu – kol. Andrzej Zaryckiego i uzyskał 68 głosów. Jest to wysokie wyróżnienie nie tylko dla kol. Huberta, ale także dla całego Koła Łowieckiego 'Cyranka' w Lubaniu, które reprezentuje, które wpisuje sie w historię Naszego Koła. 

  Członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej, podczas kolejnych wyborów i głosowania, został bezkonkurencyjnie, deklasując kontrkandydatów kol. Stanisław Gmyrek.

 

Serdeczne Gratulacje Wszystkim Delegatom oraz Członkowi NRŁ

składa Zarząd KŁ 'Cyranka' w Lubaniu.

 Darz Bór

 

EKEPZapisz się na polowanie EKEP - kliknij tutaj żeby zapisać się na polowanie w elektronicznej książce ewidencji polowań